26 Недела по Педесетница

26 Недела по Педесетница

На 03.12.2017 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Света Златоустова литургија во Лешочкиот манастир, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво протопрезвитер Жарко Мицкоски и протопрезвитер...


Средба со министерот за култура во владата на Република Македонија

Средба со министерот за култура во владата на Република Македонија

На 25.11.2017 год. Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во Лешочкиот манастир го прими министерот за култура во владата на Република Македонија г. Роберт Алаѓозовски


Недела дваесет и петта по Педесетнница

Недела дваесет и петта по Педесетнница

На 26.11.2017 година, Недела дваесет и петта по Педесетнница, Св. Јован Златоуст, Неговото високопреосвештенство Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Света Златоустова литургија во Соборниот храм „Пресвета Богородица“ – Гостивар, во сослужение на свештеници...


Св. Архангел Михаил, во с. Јегуновце – Тетовско

Св. Архангел Михаил, во с. Јегуновце – Тетовско

На 21.11.2017 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, во храмот посветен на Св. Архангел Михаил, во с. Јегуновце – Тетовско, изврши благословување на кумските лебови. Црковниот одбор и кумовите за сите присутни во црковната...