Тодорова Сабота

Тодорова Сабота

На 04.03.2017 година,  на Тодорова Сабота, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, отслужи света архиерејска литургија во Соборниот митрополитски храм  „свети Кирил и Методиј„ во сослужение на протопрезвитер Предраг Исаески, презвитер...


 Акатис на Пресвета Богородица

Акатис на Пресвета Богородица

Нa 03.03.2017 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, отслужи I акатист на Пресвета Богородица, во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ - Тетово, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво протопрезвитер...


Литургија на Претходноосветени Дарови.

Литургија на Претходноосветени Дарови.

На 03.03.2017 година, во првиот Петок од Великиот пост во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј - Тетово„ се отслужи Литургија на Претходноосветени Дарови. Со литургијата началствуваше Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, во сослужение на...


Литургија на Претходноосветени Дарови

Литургија на Претходноосветени Дарови

На 01.03.2017 година, во првата среда од Великиот пост во Соборниот митрополитски храм „Св. Кирил и Методиј„ се отслужи Литургија на Претходноосветени Дарови. Со литургијата началствуваше Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, во...