Обрезание на Господ Исус Христос

Обрезание на Господ Исус Христос

На 14.01.2018 година, Обрезание на Господ Исус Христос, Св. Василиј Велики, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Света Василиева литургија во храмот „Св. Никола“ – Тетово, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско...


Cредба со градоначалничката на Општина Тетово г-ѓа Теута Арифи

Cредба со градоначалничката на Општина Тетово г-ѓа Теута Арифи

На 11.01.2018 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, оствари средба со градоначалничката на Општина Тетово г-ѓа Теута Арифи. Во оваа прилика градоначалничката му ги честита Божиќните празници како и празниците кои престојат.

 


Собор на Пресвета Богородица

Собор на Пресвета Богородица

На 08.01.2018 година, Собор на Пресвета Богородица, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во храмот „Св. Димитриј“ – Тетово, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво. На...


Рождество на Господ Исус Христос - Божик

Рождество на Господ Исус Христос - Божик

На 07.01.2018 година, на празникот Рождество на Господ Исус Христос - Божик, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Василиева литургија во Соборниот храм „ Пресвета Богородица“ во Гостивар, во сослужение на свештеници...