Недела 2-ра на Воскресение (Томина)

Недела 2-ра на Воскресение (Томина)

На 23.04.2017 година, Недела 2-ра на Воскресение (Томина), Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во Лешочкиот манастир во сослужение на свештеници од Тетовското намесништво протопрезвитер Жарко...


Источен Петок – Балаклија

Источен Петок – Балаклија

На 21.04.2017 година, Источен Петок – Балаклија, Неговото Блаженство архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, во сослужение со надлежниот епархиски архиереј  Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, и со свештеници од Скопската и Тетовско-гостиварската епархија...


Cредба со Францускиот амбасадор во Република Македонија г. Кристиан Тимоние

Cредба со Францускиот амбасадор во Република Македонија г. Кристиан Тимоние

На 20.04.2017 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, во својот кабинет оствари средба со Францускиот амбасадор во Република Македонија г. Кристиан Тимоние.

 


Hа прием кај градоначалничката на Општина Тетово г-ѓа Теута Арифи

Hа прием кај градоначалничката на Општина Тетово г-ѓа Теута Арифи

На 20.04.2017 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, по повод Велигденските празници беше на прием кај градоначалничката на Општина Тетово г-ѓа Теута Арифи. Градоначалничката во нејзино лично име и во име на Општина Тетово им го...