14-та недела по Педесетница

На ден 13.09.2020 година 14-та недела по четириесетница митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение со протојереј Марјанчо Мадевски и протојереј Александар Стојаноски богослужеше света Божествена Литургија во Лешочкиот манастир.