18-та Недела по Педесетница

На 20.10.2019 Во 18-та Недела по Педесетница, Митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф во сослужение со протоереј Предраг Исаевски,протоереј Марјанчо Мадевски и ѓакон Илија Деспотовски богослужеше Света литургија во Лешочкиот манастир.