21 Недела по Педесетница

10.11.2019 Во 21 Недела по Педесетница ,митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослуженије со свештеници од Гостиварското намесништво богослужеше св. Литургија во црквата св.Богородица - Гостивар.