26 седмица по Педесетница

15.12.2919 Во параклисот св.Кирил и Методиј во Лешочкиот манастир се богослужеше св.Литургија. На литургијата молитвено присуствуваше и надлежниот митрополит Тетовско-гостиварски г.Јосиф. Верниот народ се причести со светите тајни.