Четиринаесета недела по Педесетница

22.09.2019 Во Лешочкиот манастир се богослужеше св. Литургија. По литургијата Митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф изврши св.тајна крштеније на чедото Алена Ристоска од Лешок.