Cв.Климент Охридски одбележан партониот празник на МПЦ-ОА

08.12.2019 Во соборниот архиепископски храм св.Климент Охридски одбележан партониот празник на МПЦ-ОА.На литургијата со благослов на Неговото блаженство архиепископот Охридски и македонски г.г.Стефан беседеше Митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф.Беседата може да ја прочитате тука....Честит и вековит.