II ден Велигден

На 29.04.2019 година, II ден Велигден, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Tетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света архиерејска Златоустова Литургија во храмот „Св. Димитриј“ во Тетово, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво протопрезвитер-ставрофор Мирко Станкоски, протопрезвитер Љубиша Блажески, и ѓакон Илија Деспотовски.

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ !!!