Литургија на Предходноосветени дарови

На 15.04.2020 - Во соборниот храм св. Kирил и Методиј-Тетово, надлежниот митрополит Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение на протоереј Александар Стојановски и протоереј Маријанчо Мадевски богослужеше литургија на Предходноосветени дарови .