Литургија на претходноосветени дарови во храмопт „Св. Петка“ – Гостивар

На 06.03.2020 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше литургија на претходноосветени дарови во храмопт „Св. Петка“ – Гостивар, во сослужение на свештеници од Гостиварското архиерејско намесништво. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.