Недела 32 – ра по Педесетница (по Богојавление)

На 26.01.2020 година, Недела 32 – ра по Педесетница (по Богојавление), Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургја во Соборниот храм „Пресвета Богородица“ – Гостивар, во сослужение на свештеници од Гостиварското архиерејско намесништво. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.