Недела на Св. Григориј Палама

На 24.03.2019 година, Недела на Св. Григориј Палама, Неговото високопреосвештенство Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Василиева литургија во Лешочкиот манастир, со свештеници од Тетовското архиерејско намесништво. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Пригодна беседа изрече Митрополитот г. Јосиф, која може во целост да ја прочитате тука...