Неделата од четвртата седмица на Великиот пост

На 29.03.2020 година, во Неделата од четвртата седмица на Великиот пост - Неделата на преп. Јован Лествичник, беше отслужена света архиерејска Литургија во Лешочкиот манастир, на која чиноначалствуваше Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф.