Празничен прием по повод Божикните празници и именденот на Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан

08.01.2023 Во Архиепископскиот соборен храм ,, Свети Климент Охридски"- Скопје, Митрополитот Тетовско - гостиварски г. Јосиф присуствуваше на празничен прием по повод Божикните празници и именденот на Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан.