Собор на Пресвета Богородица

На 08.01.2020 година, Собор на Пресвета Богородица, Праведен Јосиф, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во храмот „Св. Димитриј“ – Тетово, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво.