Света Златоустова Литургија во храмот „Св. Никола“ – с. Печково

На 08.08.2015 година, св. Препод. мч-чка  Параскева Римјанка (св. Петка), Неговото високопреосвештенство, Митрополитот тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Света Златоустова Литургија во храмот „Св. Никола“ – с. Печково – Гостиварско. По литургијата Митрополитот ги благослови кумските лебови.