Тодорова сабота

На 16.03.2019 година, Тодорова сабота, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско=гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј – Тетово. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

На литургијата беседеше Митрополитот г. Јосиф беседата може да ја прочитате тука...