Цветници

На 12.04.2020 година, на празникот Цветници, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во Лешочкиот манастир.
Според типикот, во духот на празникот беа осветени врбови гранчиња.