Вечерта на Велики Петок

На 17.04.2020 година, Вечерта на Велики Петок, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Tетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Утрена и беа отпеани Статиите на ОПЛАКУВАЊЕТО ХРИСТОВО - ПОГРЕБЕНИЕ, во сослужение со свештеници од Тетовското архиерејско намесништво во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ во Тетово.