Велики Петок

На 26.04.2019 година, Велики Петок, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, во Лешочкиот манастир богослужеше Царски часови со вечерна и беше изнесена плаштаницата.