Во посета на Лешочкиот манастир

На 11.10.2019 Неговото високопреосвештенство митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф во Лешочкиот манастир ги прими децата од домот 11 Октомври кои денеска го одбележаа својот патронен празник.Манастирот по тој повод за сите штитеници со нивните воспитувачи приреди трпеза на љубовта.