Воскресение Христово

Во предвечерието на најголемиот Христијански празник – Воскресение Христово, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Tетовско-гостиварски г. Јосиф, во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ во Тетово, по пристигнувањето на Благодатниот оган изврши трикратниот опход околу храмот и богслужeше Света Златоустова литургија. ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ !!!

НАВИСТИНА ВОСКРЕСЕ !!