Втор ден Велигден

17.04.2023 Воскресение - Втор ден Велигден, во храмот св.Димитриј - Гостивар света литургија богослужеше митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение на свештеници од гостиварското намесништво. Верниот народ се причести со светите тајни. ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!