Втора седмица по Педесетница

На 21.06.2020 Втора седмица по Педесетница ,надлежниот митрополит Тетовско-гостиварски г.Јосиф со свештеници од ТГЕ богослужеше света Литургија во Лешочкиот манастир.На литургијата верниот народ се причести со светите тајни.Беседа по прочитаното евангелие изрече митрополитот г.Јосиф.Беседата можете да ја проследите на следниот линк......