Одбележан споменот на споменот на Рождеството на Пресвета Богородица во село Сетоле - Тетовско
На 21.09.2015 година, кога светата црква го празнува споменот на „Рождество на Пресвета Богородица“, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот тетовско-гостиварски г. Јосиф, во село Сетоле -Тетовско, освети вода и благослови кумските лебови.