Света Тајна венчание на младоженците Ристе и Благица Кукутанов од Радовиш
На 31.10.2015 година, со благослов на Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во велелепниот храм „Св. Троица“ – Радовиш, Митрополитот тетовско-гостиварски г. Јосиф, изврши Света Тајна венчание на младоженците Ристе и Благица Кукутанов од Радовиш.