24 недела по Педесетница
На 15.11.2015 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше архиерејска Златоустова Литургија во манастирот „Св. Атанасиј“ во Лешок. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.