Вечерна богослужба на празникот на Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици во Струмица
Вечерва, во манастирот на Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици во Струмица, Вечерна богослужба отслужи Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение со прото-ставрофор Димитар Крцев.