Литургија на Претходноосветени Дарови
На 01.04.2016 година,  Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, отслужи Литургија на Претходноосветени Дарови, во параклисот посветен на „Св. Кирил и Методиј“ во Лешочкиот манастир, во сослужение на свештеници од Тетовско архиерејско намесништво ереј Александар Стојаноски и ереј Марјанчо Мадевски. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.