III ден Велигден во Лешочкиот Манастир
На 03.05.2016 година, на III ден Велигден, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, отслужи света архиерејска Златоустова Литургија во Лешочкиот манастир, во сослужение на свештеници од Тетовското и Гостиварското архиерејско намесништво.