Недела (трета) по Воскресение – на Мироносиците
На 15.05.2016 година, Недела (трета) по Воскресение – на Мироносиците, Св. Атанасиј – Летен, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Златоустова литургија во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво во храмот „Св. Атанасиј“ – с. Брвеница. По литургијата Митрополитот во храмот посветен на „Св. Атанасиј“  во с. Фалише – Тетовско  ги благослови кумските лебови.