Трета недела по Педесетница
На 10.07.2016 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во Лешочкиот манастир, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво протопрезвитер Жарко Мицкоски и презвитер Марјанчо Мадевски. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.