Обнов. на храмот на св. вмч. Георгиј во Лида – Ѓурѓиц




На 16.11.2016 година, Обнов. на храмот на св. вмч. Георгиј во Лида – Ѓурѓиц, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, во храмот „Св. Георгиј Победоносец“ во Мала Речица – Тетовско, во сослужение на свештеници од Тетовското намесништво  освети вода и ги благослови кумските лебови.