Остварена средба со градоначалничката на Општина Тетово г-ѓа Теута Арифи
На 12.01.2017 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, во својот кабинет оствари средба со градоначалничката на Општина Тетово г-ѓа Теута Арифи. На оваа традиционална средба градоначалничката ги честита новогодишните и Божикните празници.