IV  акатист на Пресвета Богородица
На 24.03.2017 година,  Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, отслужи  IV  акатист на Пресвета Богородица, во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ -  Тетово,  во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво протопрезвитер Предраг Исаески,  презвитер Александар Стојаноски, и презвитер  Марјанчо Мадевски.