Литургија на претходноосветени дарови во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ во Тетово
На 05.04.2017 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, со свештеници од Тетовско-гостиварската епархија богослужеше литургија на претходноосветени дарови во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ во Тетово. На  литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.