Во посета на семејството Ристовски од с. Копанце
На 12.04.2017 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, со парохискиот свештеник протопрезвитер Жарко Мицкоски го посетија семејството Ристовски од с. Копанце, каде во име на Тетовско-гостиварската епархија беа донирани финансиски, прехрамбени и хигиенски средства.