Средба со Министерот за Култура г. Роберт Алаѓозовски
На 07.07.2017 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, оствари средба со Министерот за Култура г. Роберт Алаѓозовски.