Недела осма по Педесетница - св. вмч-чка Марина
На 30.07.2017 година, Недела осма по Педесетница - св. вмч-чка Марина, неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Света Златоустова литургија во храмот „Св. Марина“ – с. Зубовце- Гостиварско, во сослужение на свештеници од Гостиварското архиерејско намесништво. По литургијата беше извршен водосвет и беа благословени кумските лебови. На литургијата беседеше Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф.

Беседата можете да ја прочитате тука ...