Недела десетта по Педесетница
На 13.08.2017 година, Недела десетта по Педесетница, Св. Евдоким, Св. Јосиф Ариматеј (Богородични поклади), Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Света Златоустова литургија во Лешочкиот манастир, во сослужение на свештеници од Тетовското намесништво протопрезвитер Жарко Мицкоски и презвитер Марјанчо Мадевски. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.