Вечерна богослужба во Лешочкиот манастир
На 27.08.2017 година, Претпразненство на Успението, вечерна богослужба во Лешочкиот манастир богослужеше Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, со свештенството од епархијата. На вечерната богослужба пред многубројниот народ кој со голема вера дојде да оддаде почит на Богомајката со пригодно слово-беседа се обрати Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф. Беседата може да ја прочитате тука.....