Kанонска визита на храмот „Св. Петка“ Гостивар
На 16.09.2017 година, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, заедно со архиерејскиот намесник на Гостивар протопрезвитер-ставрофор Боге Богојески изврши канонска визита на храмот „Св. Петка“ Гостивар, каде што од неодамна со благослов на Митрополитот г. Јосиф, се започна целосно препокривање и внатрешно уредување на храмот.