Средба со министерот за внатрешни работи
На 16.10.2017 На покана на потпретседателот на Владата на Република Македонија и министер за внатрешни работи г-дин Оливер Спасовски, неговото Високопреосвештенство Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф оствари средба во Министерството за внатрешни работи