Вечерна богослужба во храмот свети Наум Охридски во Малме - Шведска
На 21.10.2017 година со благослов на надлежниот епархиски архиереј на Европската Епархија г. Пимен во храмот свети Наум Охридски во Малме - Шведска Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф заедно со парохискиот свештеник протоереј-ставрофор Блажо Козарски богослужеа вечерна богослужба.