22 недела по Педесетница
На 05.11.2017 година, Св. ап. Јаков брат Господов, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Света Златоустова литургија во Лешочкиот манастир во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво протопрезвитер Марјанчо Мадевски, презвитер Александар Стојаноски и ѓакон Илија Деспотовски. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.