26 Недела по Педесетница
На 03.12.2017 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Света Златоустова литургија во Лешочкиот манастир, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво протопрезвитер Жарко Мицкоски и протопрезвитер Марјанчо Мадевски. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.