Cредба со градоначалничката на Општина Тетово г-ѓа Теута Арифи
На 11.01.2018 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, оствари средба со градоначалничката на Општина Тетово г-ѓа Теута Арифи. Во оваа прилика градоначалничката му ги честита Божиќните празници како и празниците кои престојат.